Twarz to nie pisanka

Witam wszystkich kolejny raz. Mam nadzieję że trzymacie się noworocznych postanowień a jeśli nie to pamiętajcie że w każdej chwili możecie zacząć.😛 Post miał się pojawić trochę wcześniej ale zawsze pojawiało się coś co uniemożliwiało jego publikacji ale już jest i zapraszam do lektury.

Jakiś czas temu zorganizowałam ankietę na instastory na temat jaki post ma się pojawić i przeważającą liczbą głosów wygrał temat #Twarztoniepisanka


Sądzę że każdy za pewne słyszał o tej akcji która została zapoczątkowana przez makijażystkę z wieloletnim stażem- Sylwię Rakowską. Akcja miała na celu promowanie naturalnego piękna. I wiecie co? Wszystko byłoby na prawdę cudowne gdyby nie to że po prostu w pewnym momencie akcja przeistoczyła się w hejt w kierunku dziewczyn które lubią mocniejszy makijaż. Zaczęło się obrażanie tych dziewczyn nawet przez samą Sylwię- kobietę która się obraca w tym środowisku jak wspomniała wiele już lat. Owszem sama preferuję naturalny wygląd ale przecież nie będę komuś tego narzucać przy okazji obrażać że mocny makijaż jest gorszy. Cała akcja znalazła wielu zwolenników ale również znaczna część jest przeciw temu i powstała kontrakcja #twarztopisanka gdzie kobiety pokazują się w mocniejszych makijażach i są dumne z tego. Każdy makijaż tak na prawdę jest dziełem stworzonym przez nas samych i nikt nie może nam zabronić malowania się tylko dlatego że nasz naturalny wygląd powinien być promowany. Zdecydowanie jest wiele osób które czuja się lepiej i pewniej w makijażu niż bez niego. 


 Każdego dnia większość nas nosi jednak ten makijaż i jakby nie patrzeć traktujemy naszą twarz jak taką "pisankę". Konturujemy ją, w pewnych miejscach rozświetlamy a w pewnych nakładamy róż. Podkreślamy oczy czy usta co może przypominać takie zdobienie pisanki. Możemy całkowicie albo w części zmienić wygląd nasz bez operacji.
Post taki luźny i dość krótki bo ile można pisać na poważne tematy.
 I mam do Was takie pytanie odnośnie tematu: A wy co preferujecie- naturalny wygląd czy jednak ten bardziej podkreślony?

A teraz się z wami żegnam, Do następnego razu. Buźka 😘😘😘

Komentarze

  1. Pieknie wygladasz bez jak i z makijażu! Super post!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję 🙈 tylko niestety to nie ja na zdjęciu 😉

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty