Rasizm i inne przypadki

Dziś przychodzę do Was z nowym wpisem, który będzie dotyczył sfery życia codziennego.

Do dzisiejszego wpisu podchodziłam wiele razy. Ciągle coś pisałam a potem usuwałam, ale w końcu powstał.  Dzisiejszy temat może wzbudzić wiele kontrowersji. Dzisiejszy świat zmierza w złym kierunku. Dochodzi do różnych tragedii. Ale dlaczego tak się dzieje? Otóż dlatego że nie akceptujemy innych ze względu na kolor skóry, religię czy orientację seksualną. Nie akceptujemy bo co? Bo są inni?

RasizmJest to najczęściej spotykana forma nienawiści względem tego jak człowiek wygląda. Ludzie rzucają wyzwiskami, zaczynają być agresywni w stosunku do osób które mają inny kolor skóry itp. Ale dlaczego ludzie żywią do nich nienawiść? Przecież oni nie różnią się od nas  "INNYCH" niczym. A to że mają inny kolor skóry, włosów czy kulturę nie czyni innych różnych od nas. Gdyby tak chociaż przez jeden dzień każdy z nas stracił wzrok i porozmawiał nieświadomie z osobą o innej karnacji niż my to stwierdził by z pewnością że jest taką samą osobą jak Ty czy ja. Wygląd czy kultura nie ma wpływu na to jacy jesteśmy. Wszyscy jesteśmy sobie równi. Nie ważne czy jesteś Polakiem, Afrykaninem czy Azjatą.

Religia


Kolejny wyznacznik by twierdzić że My jesteśmy lepsi od Tamtych. Ale na jakiej podstawie mamy prawo tak twierdzić? Religia nie jest po to by sądzić że osoba innego wyznania jest gorsza od nas. Wiara nie czyni z nas osób które są lepsze czy gorsze. Każda religia rządzi się swoimi prawami ale nie ona mówi o człowieku czy jest dobry czy zły. W historii dochodziło do wiele wojen na tle religijnym i czy przyniosły one jakieś skutki? Otóż nie. Nadal mamy różne religie i nadal żywimy nienawiść do innych religii. Wszystkie te wojny jedynie co przyniosły to to że gineli ludzie i nic więcej. Czy i teraz też tak musi się dziać? Każda religia ma jedną zasadę:

  "Czynić dobro a nie zło"

 A mimo wszystko zabijamy ludzi w imię religii. Przecież to się mija z celem.

LGBT


Kolejny a zarazem ostatni wyznacznik do postrzegania innych jako gorszych. Tej grupy osób nie trzeba przedstawiać bo każdy z nas wie co to jest za grupa za sprawą wprowadzonej jakiś czas temu reakcji na facebook'u. Osoby z tej grupy są najbardziej dyskryminowani ze względu na to że mają odmienną orientację seksualną czy inaczej się ubierają. Ale czy to pozwala nam na traktowanie ich jako gorszych?Przecież LGBT są tacy sami jak my a że kochają osoby tej samej płci czy pociągają ich osoby obu płci to nie oznacza że są inni a nawet to że nie czują się dobrze w swoim ciele nie wyklucza ich z naszego środowiska. Osoby te kochają tak samo jak my, wyglądają tak samo jak my. Przecież chodzi o to by czuć się ze sobą dobrze a miłość nie patrzy na to czy zakochasz się w osobie płci przeciwnej czy tej samej.

Pomyśl czy Ty będąc osobą z której tych grup czuł byś się dobrze gdyby siłą narzucano Ci odpowiednie wartości itp.? Nie wiesz przecież czy jutro będziesz w tym samym miejscu co dziś. Może się okazać że jutro będziesz jedną z tych osób którą uważasz gorszą od siebie.

Na dziś to już koniec. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tym co się dzieje teraz na świecie. Do następnego razu.

Komentarze

 1. Świat zmierza w coraz gorszym kierunku. Zdecydowanie przeważa posługiwanie się stereotypami wyniesionymi z domów i środowisk. Nikt nie byłby w stanie zlikwidować takiego stanu rzeczy... niestety

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluje świetnego bloga.
  Chętnie podejmę z Tobą współpracę.
  Proszę o kontakt na maila:
  info@paywin.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty